PRĀTA SPĒĻU SKOLA

 


Domino 1.klasēm


     Paldies visiem domino spēlētājiem, jo visi centās, domāja un emocionāli izdzīvoja rezultātu. Neatkarīgi no rezultāta, visi trenēja savu prātu.     
     Prāta spēļu treniņos bērniem domāšanas spējas attīsta galvenokārt ar dambretes spēlēšanu (problēmu risināšana, variantu analīze, labākā lēmuma pieņemšana, sapratne, ka būs zaudējums par nepareizu lēmumu, ...) un uzdevumu risināšanu (kombinācijas, dāmu ķeršana, galotnes, pozicionālie paņēmieni).
     Dažādās prāta spēlēs ir jāizmanto atšķirīgas pieejas un stratēģijas. Tas nozīmē, ka nedaudz atšķirīgi darbojas smadzenes, un tā rezultātā veidojas jaunas neironu saites un pie tam ar jauniem smadzeņu centriem. Bērnam veidojas plašāka un dziļāka domāšana. Tāpēc, ik pa laiciņam, treneri dod bērniem uzspēlēt citas prāta spēles.
     Bērnu domāšana ir ļoti atšķirīga. Reizēm citā prāta spēlē bērnam ir veiksmīgāka spēju kombinācija un viņš apspēlē tos, kurus, piemēram, dambretē nevarēja apspēlēt. Šajās reizēs dambretes gudrinieks jūt, ka viņam vēl jāpilnveidojas, jo cits viņu ir apspēlējis.
    
     Dambretē pašlaik sākam mācīties dāmu ķeršanas paņēmienus.

     21.novembrī notiks Valmieras čempionāts 64 lauciņu dambretē U8 grupai (2008.g. dzimušajiem un jaunākiem). 1. un 2.klašu treniņgrupās VVV trenējas 60 bērni, VPS trenējas 73 bērni, bet par VS vēl nav informācijas. Sacensību telpā vietu skaits ir ierobežots, tāpēc no katras skolas varēs piedalīties tikai daži zēni un meitenes no 1. un 2.klases. Balstoties uz iepriekšējo sacensību rezultātiem un treniņos redzētajām spēju izpausmēm (vēlme domāt, pieņemto lēmumu pareizība, gatavība pieņemt zaudējumu, spēja ilgstoši koncentrēties, ...) treneri pieņems lēmumu un personīgi e-klases pastā uzaicinās skolas izlases dalībnieku piedalīties sacensībās. Lūdzam saprast treneru situāciju. Visiem bērniem būs iespēja spēlēt skolas sacensībās.
Komentāri (0)  |  2016-11-09 16:21  |  Skatīts: 504x

Atpakaļ